Kategoria: Dlaczego Rejs

 

11 powodów, dlaczego powinieneś odwiedzić Myanmar (Birmę)

Do niedawna Birma była poza zasięgiem turystycznych wypraw mieszkańców Zachodu. Jednak po pięciu dekadach wojskowych rządów i wprowadzaniu demokratycznych reform, ten nieoszlifowany klejnot Azji otwiera się dla tych wszystkich, którzy przegapili poznanie nieskazitelnej urody Tajlandii 25 lat temu.
— Czytaj więcej —
 

7 "cool" powodów, dla których warto wybrać się w rejs po Missisipi

Jeżeli twoja definicja tego co jest „cool” oznacza stosowanie się do zdania dyktatorów stylu oraz czerpania z programów rozrywkowych - nie czytaj tego artykułu. Jeżeli światowa historia i literatura, cuda techniki czy też mistrzowska solówka na trąbce nigdy Cię nie zachwyciły - też nie czytaj tego artykułu. Bo gdy mówimy, że jest 7 „cool” powodów żeby wybrać się na  rejs rzeczny po Missisipi, to nie mamy na myśli tego, co jest aktualnie „trendy” ale mamy na myśli obrazy, dźwięki, smaki i miejsca, które wzbudzają emocje  i pozostają na lata w pamięci.
— Czytaj więcej —
 

Zdrowy tryb życia kontra rejs

Wybierając się na wakacje, niezależnie od tego, czy wybierasz statek wycieczkowy, czy hotel, bardzo często rezygnujesz ze zdrowego trybu życia. Wielokrotnie nie wynika to z samej idei urlopu (również od diety, ćwiczeń itp.), ale z braku możliwości. Monotonne menu, na które składa się pizza i frytki, to wielokrotnie zmora wczasowiczów, którzy cenią sobie zdrowie i aktywność. Na szczęście podczas rejsu masz więcej możliwości. Przede wszystkim na pokładzie znajdziesz siłownię i klub fitness. Wycieczki w porcie dostarczą mnóstwo możliwości, a dodatkowo bogate menu w bufetach i w restauracjach da możliwość wyboru zdrowych opcji.
— Czytaj więcej —
 

Rejsy wycieczkowe - bezpieczne i coraz bardziej popularne

W zeszłym roku doszło do serii ataków terrorystycznych, które miały bardzo negatywny wpływ na klasyczne wyjazdy wakacyjne. Tegoroczne zamachy pogłębiły te obawy, a klienci zrezygnowali z wielu popularnych kierunków z powodu zagrożenia atakiem islamskich fundamentalistów. W wyniku tej sytuacji rejsy wycieczkowe stały się bezpieczną alternatywą, a linie cruisingowe odnotowały w ostatnim czasie wyraźne wzrosty sprzedaży. 
— Czytaj więcej —
 

Czy możesz popłynąć w rejs wycieczkowy będąc w ciąży?

Nieograniczone drzemki, nielimitowane posiłki, świeże, morskie powietrze i uśmiechnięta obsługa to już wystarczające argumenty do tego, aby stwierdzić, że rejsy w ciąży to najlepszy sposób na wakacje. 
— Czytaj więcej —