Kategoria: Rejsowe ABC

 

Napiwki podczas rejsu - ile i kiedy płacić

Opłaty serwisowe, zwane też potocznie napiwkami, są jednym z najczęściej omawianych i budzących różne opinie tematów przed każdym rejsem morskim lub rzecznym. Poniżej wyjaśniamy za co i komu goście statków płacą dodatkowe wynagrodzenie, choć niektórym zdawać by się mogło, że jest to zupełnie niepotrzebne. Osoby biorące udział w rejsie po raz pierwszy mogą być zszokowani kwotą, która została doliczona do rachunku, choć nawet bywalcy rejsów mogą mieć problem z rozróżnieniem ile i która linia pobiera opłaty serwisowe.
— Czytaj więcej —
 

Najlepsi szefowie kuchni na pokładach wycieczkowców

Linie wycieczkowe wprowadzają wiele nowych opcji kulinarnych dla pasażerów. Różnorodne innowacje kulinarne, które zostały zaczerpnięte z restauracji tematycznych przechodzą do restauracji głównych. Wiele linii współpracowało także z szefami kuchni restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelin, aby dać swoim gościom najlepsze doświadczenia gastronomiczne jeśli chodzi o smak i jakość przygotowanych dań i potraw. Wszystko to dla naszych Gości, aby delektowali się potrawami i daniami przygotowywanymi na najwyższym poziomie, nie tylko w restauracjach tematycznych.
— Czytaj więcej —
 

Oceania Experience

Otrzymaliśmy jako RejsClub szansę znalezienia się wśród niewielkiej grupy Agentów z całej Europy zaproszonych na rejs statkiem Oceania Insignia. Cel to szkolenie i zapoznanie się z ofertą, a także tym, co wyróżnia ten produkt na rynku. Trasa rozpoczynała się w Civitavecchia, kończyła zaś w Alicante. Poniżej spisane na gorąco wrażenia i spostrzeżenia. Inisignia to kameralna jednostka, zabierająca na pokład 680 pasażerów, co przy 400 osobach załogi daje imponujący wskaźnik crew ratio 1,7. Poziom linii luksusowych, przy bardzo dobrej cenie i ofertach specjalnych na korzyść Oceanii.
— Czytaj więcej —
 

Nowe statki wycieczkowe w 2017 roku

Jeżeli 2016 był rokiem powstawania dużych statków, to w 2017 jest zupełnie inaczej. W zeszłym roku do przemysłu crusingowego dołączyło 7 nowych jednostek, w obecnym będzie to 8 nowych statków (za wyjątkiem 2 statków przeznaczonych tylko na rynek chiński). Najlepiej obrazuje to fakt, że 7 statków w zeszłym roku stworzyło przestrzeń dla 18 500 pasażerów, natomiast 8 powstających w tym roku stworzy miejsce dla zaledwie 13 900 pasażerów (z czego 2 największe  statki zapełnią prawie 10 000 miejsc), wliczając w to największy pod wzgledem ilości pasażerów statek wycieczkowy – MSC Meraviglia (mogący pomieścić maksymalnie 5 700 pasażerów).
— Czytaj więcej —
 

6 rzeczy, które znajdziesz tylko na statku MSC Seaside

Najnowszy statek MSC Seaside, który na pokład zabierze nawet 5179 pasażerów, trafi na rynek w grudniu 2017 roku. Będzie jednym z największych statków we flocie armatora. Oferujący 20 barów, dziewięć nowych restauracji i mnóstwo przestrzeni na zewnątrz MSC Seaside to coś całkiem nowego na rynku cruisingowym. Przedstawiamy listę siedmiu rzeczy, które będziesz mógł znaleźć tylko na jego pokładzie.
— Czytaj więcej —
1 2 3 4 5 6 7