Kategoria: Rejsowe ciekawostki

 

Najciekawsze desery na statkach

Każdy kto choć trochę interesuje się cruisingiem wie, że rejsy to nie tylko doskonały sposób na zwiedzanie, ale też na poznawanie wyjątkowej kuchni. Rejsy to nie tylko codziennie inne porty, to również pełna kulinarnych przygód podróż po świecie słodkości, naturalnych smaków i intrygujących połączeń. Rejs nie byłby rejsem bez ilości pysznych smakołyków.
— Czytaj więcej —
 

Najlepsi szefowie kuchni na pokładach wycieczkowców

Linie wycieczkowe wprowadzają wiele nowych opcji kulinarnych dla pasażerów. Różnorodne innowacje kulinarne, które zostały zaczerpnięte z restauracji tematycznych przechodzą do restauracji głównych. Wiele linii współpracowało także z szefami kuchni restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelin, aby dać swoim gościom najlepsze doświadczenia gastronomiczne jeśli chodzi o smak i jakość przygotowanych dań i potraw. Wszystko to dla naszych Gości, aby delektowali się potrawami i daniami przygotowywanymi na najwyższym poziomie, nie tylko w restauracjach tematycznych.
— Czytaj więcej —
 

Nowe statki wycieczkowe w 2017 roku

Jeżeli 2016 był rokiem powstawania dużych statków, to w 2017 jest zupełnie inaczej. W zeszłym roku do przemysłu crusingowego dołączyło 7 nowych jednostek, w obecnym będzie to 8 nowych statków (za wyjątkiem 2 statków przeznaczonych tylko na rynek chiński). Najlepiej obrazuje to fakt, że 7 statków w zeszłym roku stworzyło przestrzeń dla 18 500 pasażerów, natomiast 8 powstających w tym roku stworzy miejsce dla zaledwie 13 900 pasażerów (z czego 2 największe  statki zapełnią prawie 10 000 miejsc), wliczając w to największy pod wzgledem ilości pasażerów statek wycieczkowy – MSC Meraviglia (mogący pomieścić maksymalnie 5 700 pasażerów).
— Czytaj więcej —
 

10 najlepszych restauracji na statkach

Restauracje na statkach coraz częściej mogą z powodzeniem konkurować z najlepszymi restauracjami na lądzie. Armatorzy prześcigają się w pomysłach i sprowadzają do swoich kuchni najlepszych szefów, po czym serwują pasażerom kulinarne dzieła sztuki. Przedstawiamy subiektywną listę 10 najlepszych restauracji na pokładzie statków na sezon 2016-2017.
— Czytaj więcej —
 

6 rzeczy, które znajdziesz tylko na statku MSC Seaside

Najnowszy statek MSC Seaside, który na pokład zabierze nawet 5179 pasażerów, trafi na rynek w grudniu 2017 roku. Będzie jednym z największych statków we flocie armatora. Oferujący 20 barów, dziewięć nowych restauracji i mnóstwo przestrzeni na zewnątrz MSC Seaside to coś całkiem nowego na rynku cruisingowym. Przedstawiamy listę siedmiu rzeczy, które będziesz mógł znaleźć tylko na jego pokładzie.
— Czytaj więcej —
1 2 3 4 5 6 7