Kategoria: Rejsowe ciekawostki

 

Najlepsi szefowie kuchni na pokładach wycieczkowców

Linie wycieczkowe wprowadzają wiele nowych opcji kulinarnych dla pasażerów. Różnorodne innowacje kulinarne, które zostały zaczerpnięte z restauracji tematycznych przechodzą do restauracji głównych. Wiele linii współpracowało także z szefami kuchni restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelin, aby dać swoim gościom najlepsze doświadczenia gastronomiczne jeśli chodzi o smak i jakość przygotowanych dań i potraw. Wszystko to dla naszych Gości, aby delektowali się potrawami i daniami przygotowywanymi na najwyższym poziomie, nie tylko w restauracjach tematycznych.
— Czytaj więcej —
 

Nowe statki wycieczkowe w 2017 roku

Jeżeli 2016 był rokiem powstawania dużych statków, to w 2017 jest zupełnie inaczej. W zeszłym roku do przemysłu crusingowego dołączyło 7 nowych jednostek, w obecnym będzie to 8 nowych statków (za wyjątkiem 2 statków przeznaczonych tylko na rynek chiński). Najlepiej obrazuje to fakt, że 7 statków w zeszłym roku stworzyło przestrzeń dla 18 500 pasażerów, natomiast 8 powstających w tym roku stworzy miejsce dla zaledwie 13 900 pasażerów (z czego 2 największe  statki zapełnią prawie 10 000 miejsc), wliczając w to największy pod wzgledem ilości pasażerów statek wycieczkowy – MSC Meraviglia (mogący pomieścić maksymalnie 5 700 pasażerów).
— Czytaj więcej —
 

10 najlepszych restauracji na statkach

Restauracje na statkach coraz częściej mogą z powodzeniem konkurować z najlepszymi restauracjami na lądzie. Armatorzy prześcigają się w pomysłach i sprowadzają do swoich kuchni najlepszych szefów, po czym serwują pasażerom kulinarne dzieła sztuki. Przedstawiamy subiektywną listę 10 najlepszych restauracji na pokładzie statków na sezon 2016-2017.
— Czytaj więcej —
 

6 rzeczy, które znajdziesz tylko na statku MSC Seaside

Najnowszy statek MSC Seaside, który na pokład zabierze nawet 5179 pasażerów, trafi na rynek w grudniu 2017 roku. Będzie jednym z największych statków we flocie armatora. Oferujący 20 barów, dziewięć nowych restauracji i mnóstwo przestrzeni na zewnątrz MSC Seaside to coś całkiem nowego na rynku cruisingowym. Przedstawiamy listę siedmiu rzeczy, które będziesz mógł znaleźć tylko na jego pokładzie.
— Czytaj więcej —
 

Zdrowy tryb życia kontra rejs

Wybierając się na wakacje, niezależnie od tego, czy wybierasz statek wycieczkowy, czy hotel, bardzo często rezygnujesz ze zdrowego trybu życia. Wielokrotnie nie wynika to z samej idei urlopu (również od diety, ćwiczeń itp.), ale z braku możliwości. Monotonne menu, na które składa się pizza i frytki, to wielokrotnie zmora wczasowiczów, którzy cenią sobie zdrowie i aktywność. Na szczęście podczas rejsu masz więcej możliwości. Przede wszystkim na pokładzie znajdziesz siłownię i klub fitness. Wycieczki w porcie dostarczą mnóstwo możliwości, a dodatkowo bogate menu w bufetach i w restauracjach da możliwość wyboru zdrowych opcji.
— Czytaj więcej —
1 2 3 4 5 6 7